Przyrzeczenia oblackie Izy
W sobotę 30.05.2026 r. po rocznej próbie w oblackim nowicjacie, Iza złożyła przyrzeczenia, dołączając do Wspólnoty Oblatów Opactwa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Mniszek Benedyktynek w Sierpcu. Podczas Mszy św. w naszej kaplicy klasztornej, sprawowanej przez Ks. Proboszcza Marka Tomulczuka i Ks. Krzysztofa Szkopka, po homilii złożyła uroczyste przyrzeczenia oblackie – na ręce S. Przeoryszy Marii OSB, w obecności Wspólnoty sióstr i oblatów oraz Bliskich z rodziny. O oprawę muzyczną zadbał Pan Krzysztof – Organista z Sanktuarium. Tak więc, nasza Benedyktyńska rodzina powiększyła się, a Iza może teraz czerpać z duchowych dóbr naszego zakonu. Niech Bóg będzie uwielbiony w całym życiu Izy, która rozpoczęła wędrówkę drogą Reguły benedyktyńskiej. Więcej zdjęć w galerii.

