Homilia księdza biskupa Piotra Libery

Sierpc, sanktuarium Matki Bożej, 15 sierpnia 2016 r.

Jak zapewne wiemy, w całej Biblii nie ma ani jednej, najmniejszej nawet wzmianki o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny. Nie pisze o tym wydarzeniu żaden z Ewangelistów, nie wspomina w swoich listach św. Piotr ani św. Paweł. Tę prawdę znamy dzięki pobożnym opowiadaniom, które w pierwszych wiekach Kościoła, przekazywały ją z ust do ust. (…)

Dziękuję Wam – Kochani Czciciele Matki Bożej Sierpeckiej – za waszą obecność tutaj. Dziękuję za wspólną modlitwę, za udział w tej Eucharystii. Słowa wielkiego szacunku i wdzięczności kieruję do sióstr benedyktynek i księży pallotynów, którzy troszczą się o nasze sierpeckie sanktuarium.

W sposób szczególny dziękuję tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie w jakikolwiek sposób wsparli to miejsce kultu – włączając się chociażby w piękną inicjatywę: „Podaruj kamyk”. Dzięki osobom, które otworzyły swoje serca na tę akcję, została podjęta budowa drogi procesyjnej z kostki granitowej wokół tutejszej świątyni – sanktuarium. Bóg zapłać tym, którzy okazują troskę materialną o to prastare miejsce kultu maryjnego…

(czytaj CAŁOŚĆ na stronach Gościa Płockiego >>>>)

DSC_3062

DSC_2805

DSC_2909

ブランド スーパーコピー 時計