Dzień Eucharystyczny w naszej kaplicy

W pierwszy dzień Nowego Roku przypada Dzień Eucharystyczny w kaplicy naszego Opactwa.
Dzisiaj nasza Wspólnota trwała w Adoracji przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie modląc się we wszystkich intencjach wyznaczonych przez biskupa płockiego jak również we wszystkich intencjach, które są nam powierzone przez proszących nas o modlitwę.

Dni Eucharystyczne w diecezji płockiej

są odpowiedzią na prośbę Ojca Świętego Franciszka, by na drodze procesu synodalnego poprzez adorację wsłuchać się w głos Pana, który został z nami pod postacią chleba. Tak więc przez cały rok, w różnych kościołach i kaplicach, będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

Jakie intencje modlitewne będą towarzyszyły tej diecezjalnej krucjacie eucharystycznej? Przede wszystkim „modlitwa za małżeństwa i rodziny, za dzieci i młodzież, za seniorów i chorych, o nowe i święte powołania do służby Bożej w diecezji, zakonach i na misjach, a także o świętość i prawość życia kapłanów i biskupów, aby we wszystkich odnawiało się życie moralne i religijne diecezji. Będzie to także okazja do słuchania, co Pan chce powiedzieć Kościołowi płockiemu, który wszedł na drogę synodalności” – czytamy w wytycznych do dekretu biskupa płockiego.

Kaplica klasztorna w Opactwie Mniszek Benedyktynek w Sierpcu
Kaplica klasztorna w Opactwie Mniszek Benedyktynek w Sierpcu
Kaplica klasztorna w Opactwie Mniszek Benedyktynek w Sierpcu
ハイブランドスマホケースiphone モンクレール コピー 激安 ディオール コピー 激安 ロエベ コピー 激安 セリーヌ バッグ コピー